Armádní nováčci rozšiřují registr: Jen za poslední měsíce se jich zaregistrovalo 450!

V úterý 3. září rozšířilo databázi Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD) rekordních 287 příslušníků kurzu základní přípravy u Velitelství výcviku-Vojenské akademie. Byli jimi převážně nově přijatí studenti Univerzity obrany, kteří právě ve Vyškově prochází základním výcvikem.

Vyškov, 3. září 2019

Do Společenského klubu kasáren Dědice ve Vyškově postupně vcházelo vždy 50 vojáků a vojákyň. Někteří s plnou polní, zablácení, zpocení, unavení, mířící sem rovnou z taktické přípravy v poli, jiní zase v armádní sportovní ústroji z tělocviku. Všichni však s odhodláním vyplnit potřebné dokumenty pro zápis do registru a nechat si odebrat 2 mililitry krve, které možná zachrání to nejcennější, a to lidský život.

„Centrum základní přípravy spolupracuje s registrem přes tři roky a mezi adepty se již našlo několik vhodných dárců, kteří svým počinem skutečně zachránili lidský život,“ vysvětluje s hrdostí náčelník zmíněného centra podplukovník Peter Istenčin a doplňuje, že intenzita spolupráce je skutečně vysoká a pravidelná a rozhodně bude pokračovat i nadále.

Jaká panovala atmosféra při hromadné registraci vojáků se podívejte ve fotogalerii.