S NTKD vstoupí Viktoria Plzeň i do Evropské ligy

Jako první český klub se Viktoria Plzeň rozhodla umístit logo Nadace pro transplantace kostní dřeně na svůj dres pro utkání prestižní Ligy Mistrů. A hodlá v tom pokračovat i během jarního působení ve vyřazovacích bojích Evropské ligy. Navíc se na propagaci a podporu Nadace podařilo vybrat přes 500 tisíc korun!

Dres s logem NTKD na zádech oblékli viktoriáni v prestižních zápasech s AS Řím, Realem Madrid a CSKA Moskva. A nebude chybět ani příští týden v zápase s chorvatským šampionem Dinamem Záhřeb. „Naše podpora Nadace pro transplantace kostní dřeně pokračuje samozřejmě i v rámci Evropské ligy. A byli bychom všichni rádi, pokud by se nám podařilo postoupit a mohli ji představit v co nejvíce zápasech,“ říká generální manažer klubu Adolf Šádek.

Právě osvěta a propagace je to, co je pro NTKD nejdůležitější. „Během zápasů Viktorky a bezprostředně po něm jsme vždy zaznamenali zvýšené přístupy na naše webové stránky,“ potvrzuje Pavel Jindra, předseda správní rady NTKD a primář oddělení onkologie ve FN Plzeň. Za loňský rok vstoupilo do Registru 7489 dárců, z toho 40 % z nich právě od září, kdy byl zahájený společný projekt. „Jde o třetí nejúspěšnější rok v historii Nadace i Registru, dokonce překonal i celostátní kampaně v televizi v letech 2002 a 2012,“ těší Pavla Jindru.

Vstoupit do Registru dárců je velmi jednoduché – postačí odebrat vzorky slin a vyplnit krátký dotazník, učinit tak mohou všichni zdraví jedinci ve věku 18 – 35 let. Za Viktorii tak učinili všichni členové A-týmu, hráči juniorského i dorosteneckého týmu, připojili se i trenéři mládeže a zástupci fanoušků. V prosinci byl pro NTKD věnovaný i ligový zápas, v rámci něhož mohli do Registru vstupovat fanoušci přímo na stadionu.

Speciální akcí pak byla aukce dresů, do níž se kromě Viktorky zapojily i velké evropské kluby jako Paris Saint-Germain, Manchester United, Juventus, Inter Milán či FC Barcelona. Celkově se podařilo vydražit více jak 400 tisíc korun, které budou využity na podporu a propagaci Nadace. Nyní klub společně s Nadací diskutuje nad možnostmi využití a brzy bude fanoušky o všem informovat. Na jaro pak viktoriáni chystají další společné akce.

Tisková zpráva FC Vktoria Plzeň

Výzva fotbalistů FC Viktoria Plzeň pro vstup do ČNRDD