Ústecká radnice hlásí letos už 140 nových nadějí na život

Letos se už podruhé na krajském úřadě v Ústí nad Labem uskutečnil nábor do Českého národního registru dárců dřeně. Do registru vstoupilo 45 nových nadějí na život. Jeden z náborů se uskutečnil také v červnu na Dni záchranářů v Litoměřicích. Díky všem náborům pod záštitou kraje se za tento rok podařilo do registru zapsat celkem 140 nových dobrovolníků.

Ústí nad Labem, 12. listopadu 2019

Tváří podzimního ústeckého náboru se stali hráči amerického fotbalu Blades, kteří se do registru také zapsali. Přítomné přišel podpořit a pozdravit náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Stanislav Rybák.

I přesto, že je aktuálně v Českém národním registru dárců dřeně více než 90 tisíc dobrovolníků, bohužel pro každého čtvrtého pacienta se dárce kostní dřeně nenajde nebo se nalezne příliš pozdě. Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat. „Čím větší vzorek populace máme, tím úměrně zvyšujeme také šanci na uzdravení pro každého nemocného. Děkujeme proto všem, co se k nám rozhodnou přidat,“ říká mluvčí Českého národního registru dárců dřeně Klára Conková. Jak vstupoval tým hráčů amerického fotbalu Blades se podívejte ve fotogalerii.