Vojíni a vojínky rozšířili naše řady

Téměř tři sta vojínů a vojínek dorazilo k zápisu do našeho registru! Po delší vynucené covidové pauze jsme tak navázali na dlouholeté partnerství s Velitelství výcviku-Vojenská akademie, kde se v průběhu pětileté spolupráce již našli mezi zapsanými dobrovolníky ti, kteří krvetvorné buňky darovali a pomohli zachránit život.

„Zvážíte-li vstup do registru dobrovolných dárců, učiníte první, nejdůležitější krok. Třeba nikdy nikdo nebude potřebovat transplantaci s krvinkami vašeho typu. Ale pokud by ji potřeboval, můžete právě vy být jediným člověkem na světě, kdo mu může pomoci v jeho návratu ke zdraví, k životu,“ apeloval na vojenské profesionály i záložníky náčelník Úseku základní přípravy štábní praporčík Pavel Konvalinka.

A co nyní obnáší takový zápis?Stačí pár minut. Vyplnit dotazník a souhlasit s výtěrem štětičkou z dutiny ústní. Tímto může každý zájemce splňující podmínky do registru vstoupit,“ vysvětluje náborářka Zdenka Wasserbauerová. Kolik se dostavilo dobrovolníků tentokrát? „Zájem byl opět vysoký, k zápisu se přihlásilo 288 nováčků,“ kvitoval s hrdostí štábní praporčík Konvalinka.    

Děkujeme velitelům i vojínům do Vyškova a těšíme se na další návštěvu.